Bučna juha - Kuharski recepti - Okusno.si

Bučna juha

V jesenskem času se vsekakor odpravite na tržnico in kupite muškatno bučo. Presenetite nedeljske goste in jim namesto goveje juhe ponudite jesensko specialiteto – domačo bučno juho.

Bučna juha  – sestavine za 4 osebe:
300 g muškatne buče, 100 g korenja, 1 čebula, 3 stroki česna, por (samo beli del), olivno olje, sol, poper, muškatni orešček, lovorjev list, 6 dcl jušne osnove, 2 kosa kruha, bučno olje, 4 žličke kisle smetane (opcijsko)

Sestavine za pripravo bučne juhe

Kako se pripravi bučna juha?

Če želite izvedeti kako se pripravi okusna, kremasta bučna juha, potem sledite naslednjim korakom:

  • Bučo narežemo na večje kose (krhlje) odstranimo semena in olupimo.
  • Krhlje na grobo narežemo.
  • Korenje olupimo ter narežemo na kose.
  • Čebulo in česen olupimo in sesekljamo. Por na grobo narežemo.
  • Na olivnem olju pražimo čebulo tako dolgo da postekleni.
  • Dodamo strt česen. Počakamo da zadiši.
  • Nato dodamo narezano bučo, korenje, krompir in por ter premešamo.
  • Pražimo 2 minuti.
  • Začinimo s soljo, poprom in lovorjevim listom.

Kako dolgo kuhamo bučno juho?

Zalijemo z jušno osnovo in kuhamo približno 15-20 min. Ko je bučna juha skuhana, jo spasiramo s paličnim mešalnikom.

Kako postrežemo bučno juho?

V ponvi na olivnem olju opečemo na kocke narezan kruh. Bučno juho potresemo s popečenimi kockami in pokapamo z bučnim oljem. Po želji lahko dodamo še žličko kisle smetane.

recept bučna juha
recept bučna juha
bučna juha recept
bučna juha recept

Domača bučna juha: izvor, sestavine, priprava, postrežba

Bučna juha je ena izmed najbolj priljubljenih juh med Slovenci. Bučna juha se še posebej odlično poda v hladnih jesenskih in zimskih dneh. To kremno in okusno juho je razmeroma enostavno pripraviti.

Bučna juha je narejena iz različnih sestavin, vključno z bučnim pirejem, čebulo, česnom in začimbami. Bučni pire daje juhi bogato kremasto teksturo, začimbe pa dodajo dodatno plast okusa. Čebula in česen dajeta okusno osnovo, ki dopolnjuje sladkobo buče.

Pripravo bučne juhe začnite tako, da v velikem loncu prepražite čebulo in česen. Ko čebula postekleni, dodamo bučni pire in začimbe. Premešajte, da se združijo sestavine in nato dodajte toliko jušne osnove ali vode, da bodo vse sestavine prekrite. Juho zavremo, zmanjšamo ogenj in pustimo vreti približno 20 minut.

Ko je bučna juha kuhana, spasiramo vse sestavine s paličnim mešalnikom do gladkega. V tako spasirano juho lahko dodamo nekaj smetane za kuhanje.

Kako se postreže bučna juha?

Bučno juho lahko postrežemo tako, kot je, ali jo posujemo z drobnjakom, prilijemo lahko nekaj bučnega olja, okrasimo jo lahko z bučnimi semeni. Med dodatke k bučni juhi lahko sodijo krutoni, zlate kroglice, hrustljavo zapečena slanina ali kanček kisle smetane.

Bučna juha bo s svojo kremasto teksturo in bogatim okusom zagotovo požela navdušenje med vašimi družinskimi člani in prijatelji.

Buče – glavna sestavina za bučno juho

Buče so največkrat okrogle ali podolgovate in običajno temno rumene do oranžne barve. Tudi notranjost buče je običajno oranžna. Napolnjena je s semeni in nitasto kašo. Semena lahko pražimo in uživamo, pulpo pa pogosto uporabljamo za peko pit, kruha in drugih sladic. Buča je priljubljen okus v številnih sezonske jedeh, zlasti v jesenskih in zimskih mesecih. Buča je bogata z vitamini, minerali in antioksidanti, zato je odlična izbira za zdrav obrok.

Hokaido buča za pripravo bučne juhe

Hokaido buča hitro pridobiva na priljubljenosti med ljubitelji zelenjave po vsem svetu. To krepko bučo, ki izvira iz Japonske, gojijo že stoletja zaradi svojega sladkega, zemeljskega okusa in visoke hranilne vrednosti. S svojo izrazito oranžno barvo, drzno obliko in slastnim okusom je hokaido buča priljubljena tako pri profesionalnih kuharjih kot domačih gospodinjah.

Buče hokaido nabiramo pozno poleti ali zgodaj jeseni in jih lahko uživamo surove ali kuhane. Surove hokaido buče imajo blag okus, ki spominja na kombinacijo maslene buče in sladkega krompirja. Kuhani hokaido buči se njihov okus okrepi in dobi note karamele s pridihom cimeta. Lahko jih kuhamo, dušimo, pečemo, pražimo ali celo pretlačimo – kot nalašč za jedi, kot so bučna juha, curry in rižote. Hokaido buča je ena najboljših izbir za pripravo bučne juhe, ki jo lahko naredite po receptu, ki za zapisan na začetku tega prispevka.

Katere začimbe uporabimo za bučno juho?

Bučna juha je okusna in priljubljena jed, ki jo lahko začinimo s številnimi začimbami, da okrepljamo njen okus. Tu je nekaj pogostih začimb, ki se uporabljajo pri pripravi bučne juhe:

  • Ingver: Svež ali mlet ingver lahko dodaja rahlo pikantnost in toplino k bučni juhi. Lahko ga fino naribate ali uporabite mlet ingver.
  • Česen: Svež ali posušen česen doda bogat okus bučni juhi. Česen lahko fino nasekljate ali uporabite česnovo pasto.
  • Cimet: Cimet dodaja toplino in rahlo sladkost, kar se dobro ujema z okusom buče.
  • Muškatni orešček: Muškatni orešček v prahu lahko poudari okus bučne juhe in ji dodaja nežno oreškasto aromo.
  • Kumina: Mleta kumina ali cela semena kumine lahko dodajo rahlo začinjeno in zemeljsko noto bučni juhi.
  • Timijan: Svež ali suh timijan prispeva k zeliščnemu okusu bučne juhe. Lahko ga dodate med kuhanjem ali kot okras ob koncu.
  • Sveže zelišče: Peteršilj, koriander ali drobnjak so odlične izbire za dodajanje svežega in zeliščnega okusa.
  • Sol in poper: Klasična kombinacija soli in popra je vedno dobra za prilagajanje okusa juhe po vašem okusu.
  • Kajenski poper: Če želite dodati nekaj pikantnosti, lahko uporabite kajenski poper ali rdečo papriko v prahu.

Pomembno je, da dodajate začimbe v bučno juho postopoma in po okusu, da dosežete ravnotežje okusov. Prilagajajte količine glede na svoje preference in uživajte v okusni bučni juhi!

Leave a Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top